1. Ing. Bc. Erik Jahnický, MBA, DBA

31.08.2022

Jmenuji se Erik Jahnický a narodil jsem se v roce 1983 v Chrudimi, kde jsem strávil celý svůj život, vyjma let 2006 až 2009. V tomto období jsem žil, studoval a pracoval v Londýně. Chodil jsem do sportovní třídy na základní škole U Stadionu Chrudim. Absolvoval jsem chrudimskou Obchodní akademii a v roce 2003 úspěšně maturoval.

Po návratu z Anglie jsem nastoupil do ČSOB Pojišťovny, kde jsem se postupem času vypracoval na manažerskou a ředitelskou pozici. Zároveň jsem začal studovat na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze, kde jsem získal titul bakalář ve studiu zaměřeném na manažerská studia, konkrétně řízení lidských zdrojů, a dva roky poté inženýrský titul v oboru ekonomie a management.

I po těchto úspěších jsem se nadále vzdělával při svém zaměstnání. V roce 2017 jsem získal titul MBA na prestižní škole Cambridge Business School, kde jsem pokračoval úspěšným studiem a momentálně jsem ukončil nejvyšší stupeň manažerského vzdělání titulem DBA.

Obě tato studia byla zaměřená na executive management a leadership. V letošním roce jsem začal studovat na Vysoké škole CEVRO, studijní program Veřejná správa a lidské zdroje, kde jedním z mých vyučujících je JUDr. Cyril Svoboda, bývalý mnohaletý ministr ČR.

Momentálně zastávám pozici TOP a VIP manažera pro společnost Generali v nedalekých Pardubicích.

Jsem ženatý a mám malou dceru Lauru. Mezi mé největší záliby bezesporu patří cestování s rodinou, aktivní sportování, kultura a politika. Jsem stále aktivním sportovcem. Celou řadu let pravidelně reprezentuji naše město v atletice. V roce 2019 jsem se zúčastnil mistrovství světa v atletice veteránů a umístil se na solidním šestém a sedmém místě.

Několik let hraji rugby league za Chrudimské Rabbitohs, se kterými se mi povedlo získat historicky první titul mistrů České republiky, kdy se finále v roce 2019 odehrálo na Chrudimském stadionu. Poslední čtyři sportovní sezóny jsem odehrál ještě nejvyšší ligu Amerického fotbalu, nejprve za Pardubice Stallions a poslední dva roky za Vysočinu Gladiators. S tímto týmem jsme rovněž získali první titul mistrů České republice, v loňském roce.

V roce 2018 jsem vstoupil do aktivní politiky v důsledku nespokojenosti s politickým vývojem v celé České republice, včetně našeho kraje a města. Byl jsem členem finančního výboru města Chrudim a Pardubického kraje. Nejsem člověk, co nečině sedí a kritizuje. Své město mám rád. Se STANem funguje určitá chemie, na mnoho věcí máme stejný nebo hodně podobný názor. Proto kandiduji za hnutí STAN v letošních volbách.

Upřímně si přeji vytvořit z našeho města příjemné a bezpečné prostředí, kde bude dostatek pracovních příležitostí. Celá řada možností ke sportovnímu a kulturnímu vyžití a zároveň plno lákadel na přilákání návštěvníků z jiných měst.

Chrudim musí být úžasné, reprezentativní a vyhledávané místo, rozhodně si to bezesporu zaslouží.

Motto závěrem: " Pesimista si stěžuje, že fouká vítr, optimista čeká, až foukat přestane, lídr napíná plachty." spisovatel John C. Maxwell