2. Ing. Josef Sellák

31.08.2022

Jmenuji se Josef Sellák a narodil jsem se v roce 1971 v Chrudimi, kde bydlím po celý svůj život, a to již jako druhá rodinná generace. Zde jsem navštěvoval základní školu v Sladkovského ulici, po které jsem absolvoval Střední průmyslovou školu strojnickou, kde jsem v roce 1990 úspěšně odmaturoval v oboru strojírenská technologie.

Při zaměstnání jsem začal studovat Ekonomicko-správní fakultu Univerzity Pardubice, kde jsem si zvolil obor s využitím zejména v oblasti managementu veřejné správy a ekonomiky veřejného a privátního sektoru. Ve svém studiu jsem došel až k magisterskému titulu v oboru Hospodářské politiky a správy se specializací ekonomiky veřejného sektoru.

Krom studia jsem se ale ve volném času věnoval i jiným aktivitám. Od mládí jsem se aktivně věnoval fotbalu, a to jak registrovaně v mládežnických kategoriích za oba tehdejší chrudimské kluby (SK Evona a TJ Transporta), tak i volnočasově na malých hřištích s partami podobně zapálených kluků. Bylo to především mnoho hodin strávených při fotbalových kláních na asfaltovém házenkářském hřišti za chrudimskou sportovní halou. O to více mne nyní trápí fakt, že právě toto hřiště je v žalostném stavu a dokonce již ani neslouží svému původnímu významu, a to ke sportovnímu využití.

Vyjma fotbalu si ve volném čase najdu čas na tenis s přáteli, jízdu na kole po okolí Chrudimi nebo v zimě, při dostatku sněhu, opráším běžky a vyrazím s nimi na nedalekou Vysočinu. S velkou chutí také velmi často navštěvuji chrudimskou sportovní halu, kde společně s ostatními podporuji naše skvěle hrající fustalisty. Zde také kromě skvělých sportovních výkonů dlouhodobě nejúspěšnějšího futsalového klubu u nás, mohou fanoušci vidět v jakých žalostných technických podmínkách, musí tito borci své zápasy hrát.

Mezi mé záliby, vyjma sportu, patří také cestování. Nejraději navštěvujeme s manželkou české a moravské pamětihodnosti, kde si člověk uvědomí krásu a historii jednotlivých míst, ale i to, jak by se mohla Chrudim, jako bývalé královské věnné město, dále rozvíjet a zviditelňovat. Rádi cestujeme i do zahraničí, a to především Itálie, kterou jsem za několik posledních let navštívil už několikrát.

Co se týče rodiny, tak jsem ženatý a bezdětný. Manželku jsem si přivedl z jihu Moravy, která si v našem městě, dle jejích slov, velmi brzy zvykla a má naše krásné město stejně ráda jako já. Co se týče mého pracovního života, tak již řadu let pracuji ve finanční správě na úseku kontroly dotací. Nejprve jsem pracoval v Chrudimi, ale poslední roky jsem v sousedních Pardubicích.

Jsem praktikujícím katolíkem a jsem velmi rád, že mohu být součástí zdejšího farního společenství. Na sklonku devadesátých let jsem mohl v rámci civilní služby pracovat v Pardubicích na tamní římskokatolické faře, kde mimo různorodých pracovních aktivit jsem poznal i mnoho zajímavých a inspirativních lidí.

O politiku se aktivně zajímám od listopadu 1989 a při svém vysokoškolském studiu jsem i velmi často navštěvoval různé politologické přednášky a semináře. Aktivně jsem do komunální politiky vstoupil až v roce 2018, kdy jsem vyslyšel různé výzvy z veřejného prostoru, že pokud je člověk s něčím nespokojený, tak by měl sám aktivně přiložit ruku k dílu.

Zvolil jsem si jako uskupení TOP 09, jelikož mi v mých hodnotách byla nejblíže. V současnosti zastávám funkci člena Kontrolního výboru Zastupitelstva města Chrudim a také jsem členem výboru Zastupitelstva Pardubického kraje pro regionální rozvoj, evropské fondy a zahraniční vztah.

Motto závěrem: "Výzvy jsou tím, co činí život zajímavým a jejich překonávání je tím, co činí život smysluplným" (Joshua J. Marine)