Lídři koalice

Ing. Bc. Erik Jahnický, MBA, DBA
Ing. Bc. Erik Jahnický, MBA, DBA

kandidát na starostu, STAN

Jmenuji se Erik Jahnický a narodil jsem se v roce 1983 v Chrudimi, kde jsem strávil celý svůj život, vyjma let 2006 až 2009. V tomto období jsem žil, studoval a pracoval v Londýně. Chodil jsem do sportovní třídy na základní škole U Stadionu Chrudim. Absolvoval jsem chrudimskou Obchodní akademii a v roce 2003 úspěšně maturoval.

Po návratu z Anglie jsem nastoupil do ČSOB Pojišťovny, kde jsem se postupem času vypracoval na manažerskou a ředitelskou pozici. Zároveň jsem začal studovat na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze, kde jsem získal titul bakalář ve studiu zaměřeném na manažerská studia, konkrétně řízení lidských zdrojů, a dva roky poté inženýrský titul v oboru ekonomie a management.

I po těchto úspěších jsem se nadále vzdělával při svém zaměstnání. V roce 2017 jsem získal titul MBA na prestižní škole Cambridge Business School, kde jsem pokračoval úspěšným studiem a momentálně jsem ukončil nejvyšší stupeň manažerského vzdělání titulem DBA.

Obě tato studia byla zaměřená na executive management a leadership. V letošním roce jsem začal studovat na Vysoké škole CEVRO, studijní program Veřejná správa a lidské zdroje, kde jedním z mých vyučujících je JUDr. Cyril Svoboda, bývalý mnohaletý ministr ČR.

Momentálně zastávám pozici TOP a VIP manažera pro společnost Generali v nedalekých Pardubicích.

Jsem ženatý a mám malou dceru Lauru. Mezi mé největší záliby bezesporu patří cestování s rodinou, aktivní sportování, kultura a politika. Jsem stále aktivním sportovcem. Celou řadu let pravidelně reprezentuji naše město v atletice. V roce 2019 jsem se zúčastnil mistrovství světa v atletice veteránů a umístil se na solidním šestém a sedmém místě.

Několik let hraji rugby league za Chrudimské Rabbitohs, se kterými se mi povedlo získat historicky první titul mistrů České republiky, kdy se finále v roce 2019 odehrálo na Chrudimském stadionu. Poslední čtyři sportovní sezóny jsem odehrál ještě nejvyšší ligu Amerického fotbalu, nejprve za Pardubice Stallions a poslední dva roky za Vysočinu Gladiators. S tímto týmem jsme rovněž získali první titul mistrů České republice, v loňském roce.

V roce 2018 jsem vstoupil do aktivní politiky v důsledku nespokojenosti s politickým vývojem v celé České republice, včetně našeho kraje a města. Byl jsem členem finančního výboru města Chrudim a Pardubického kraje. Nejsem člověk, co nečině sedí a kritizuje. Své město mám rád. Se STANem funguje určitá chemie, na mnoho věcí máme stejný nebo hodně podobný názor. Proto kandiduji za hnutí STAN v letošních volbách.

Upřímně si přeji vytvořit z našeho města příjemné a bezpečné prostředí, kde bude dostatek pracovních příležitostí. Celá řada možností ke sportovnímu a kulturnímu vyžití a zároveň plno lákadel na přilákání návštěvníků z jiných měst.

Chrudim musí být úžasné, reprezentativní a vyhledávané místo, rozhodně si to bezesporu zaslouží.

Motto závěrem: " Pesimista si stěžuje, že fouká vítr, optimista čeká, až foukat přestane, lídr napíná plachty." spisovatel John C. Maxwell

Ing. Josef Sellák
Ing. Josef Sellák

kandidát na místostarostu, TOP 09

Jmenuji se Josef Sellák a narodil jsem se v roce 1971 v Chrudimi, kde bydlím po celý svůj život, a to již jako druhá rodinná generace. Zde jsem navštěvoval základní školu v Sladkovského ulici, po které jsem absolvoval Střední průmyslovou školu strojnickou, kde jsem v roce 1990 úspěšně odmaturoval v oboru strojírenská technologie.

Při zaměstnání jsem začal studovat Ekonomicko-správní fakultu Univerzity Pardubice, kde jsem si zvolil obor s využitím zejména v oblasti managementu veřejné správy a ekonomiky veřejného a privátního sektoru. Ve svém studiu jsem došel až k magisterskému titulu v oboru Hospodářské politiky a správy se specializací ekonomiky veřejného sektoru.

Krom studia jsem se ale ve volném času věnoval i jiným aktivitám. Od mládí jsem se aktivně věnoval fotbalu, a to jak registrovaně v mládežnických kategoriích za oba tehdejší chrudimské kluby (SK Evona a TJ Transporta), tak i volnočasově na malých hřištích s partami podobně zapálených kluků. Bylo to především mnoho hodin strávených při fotbalových kláních na asfaltovém házenkářském hřišti za chrudimskou sportovní halou. O to více mne nyní trápí fakt, že právě toto hřiště je v žalostném stavu a dokonce již ani neslouží svému původnímu významu, a to ke sportovnímu využití.

Vyjma fotbalu si ve volném čase najdu čas na tenis s přáteli, jízdu na kole po okolí Chrudimi nebo v zimě, při dostatku sněhu, opráším běžky a vyrazím s nimi na nedalekou Vysočinu. S velkou chutí také velmi často navštěvuji chrudimskou sportovní halu, kde společně s ostatními podporuji naše skvěle hrající fustalisty. Zde také kromě skvělých sportovních výkonů dlouhodobě nejúspěšnějšího futsalového klubu u nás, mohou fanoušci vidět v jakých žalostných technických podmínkách, musí tito borci své zápasy hrát.

Mezi mé záliby, vyjma sportu, patří také cestování. Nejraději navštěvujeme české a moravské pamětihodnosti, kde si člověk uvědomí krásu a historii jednotlivých míst, ale i to, jak by se mohla Chrudim, jako bývalé královské věnné město, dále rozvíjet a zviditelňovat. Rádi cestujeme i do zahraničí, a to především Itálie, kterou jsem za několik posledních let navštívil už několikrát.

Co se týče rodiny, tak jsem ženatý a bezdětný. Manželku jsem si přivedl z jihu Moravy, která si našem městě, dle jejích slov, velmi brzy zvykla a má naše krásné město stejně ráda jako já. Co se týče mého pracovního života, tak již řadu let pracuji ve finanční správě na úseku kontroly dotací. Nejprve jsem pracoval v Chrudimi, ale poslední roky jsem v sousedních Pardubicích.

Jsem praktikujícím katolíkem a jsem velmi rád, že mohu být součástí zdejšího farního společenství. Na sklonku devadesátých let jsem mohl v rámci civilní služby pracovat v Pardubicích na tamní římskokatolické faře, kde mimo různorodých pracovních aktivit jsem poznal i mnoho zajímavých a inspirativních lidí.

O politiku se aktivně zajímám od listopadu 1989 a při svém vysokoškolském studiu jsem i velmi často navštěvoval různé politologické přednášky a semináře. Aktivně jsem do komunální politiky vstoupil až v roce 2018, kdy jsem vyslyšel různé výzvy z veřejného prostoru, že pokud je člověk s něčím nespokojený, tak by měl sám aktivně přiložit ruku k dílu.

Zvolil jsem si jako uskupení TOP 09, jelikož mi v mých hodnotách byla nejblíže. V současnosti zastávám funkci člena Kontrolního výboru Zastupitelstva města Chrudim a také jsem členem výboru Zastupitelstva Pardubického kraje pro regionální rozvoje, evropské fondy a zahraniční vztahy.

Motto závěrem: "Výzvy jsou tím, co činí život zajímavým a jejich překonávání je tím, co činí život smysluplným" (Joshua J. Marine)